Sport w szkole2017-08-22T12:26:46+00:00

Sport w szkole

Klub Sportowy Wodnik 29 Katowice

W maju 2007 roku przy naszej szkole powstał Uczniowski Klub Sportowy „Wodnik 29”, który zrzesza dzieci z naszej i okolicznych szkół.

Założycielem klubu jest Michał Spławiński, zawodnik z sukcesami sportowymi na arenie krajowej i międzynarodowej, który kontynuuje rodzinne tradycje związane z pływaniem wyczynowym. Zawodnik klubów MOSiR Mysłowice, SMS Racibórz oraz AZS AWF Katowice.

Od początku istnienia klubu sekcją siatkówki zajmuje się Pani Iwona Kopiec. Klub Wodnik zrzesza również weteranów pływania – Wodnik Masters Team.

Trenerzy i instruktorzy pracujący w klubie:

• mgr Michał Spławiński – trener pływania
  • mgr Marek Mróz – trener pływania, instruktor narciarstwa
  • Andrzej Spławiński – trener koordynator.Utytułowany zawodnik GKS Tychy
  • mgr Małgorzata Piasecka Mróz – instruktorka IFFA, prowadząca trening ogólnorozwojowy oraz funkcjonalny. Zawodniczka SMS Oświęcim
  • mgr Jacek Zając – instruktor narciarstwa zjazdowego PZN SITN

Kadrę Trenerską tworzą absolwenci AWF Katowice, byli zawodnicy tej uczelni, reprezentanci Polski w pływaniu, od wielu lat pracujący z dziećmi i młodzieżą.

Uczniowski Klub Sportowy Źródełko Katowice

W czerwcu 2015 roku Szkoła Podstawowa nr 29 im. Żwirki i Wigury podpisała porozumienie z Uczniowskim Klubem Sportowym Źródełko Katowice. Klub powstał w 2009r w pobliskim Gimnazjum nr 18 w Katowicach w celu rozwijania zainteresowań sportowych uczniów klas sportowych i uczniów, uczęszczających do gimnazjum i nie tylko. Klub oparł swoją działalność głównie na zajęciach sportowych w zakresie piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

UKS Źródełko Katowice od 2015r jest patronatem klas sportowych o profilu piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w Szkole Podstawowej nr 29 w Katowicach. W szkole obecnie funkcjonują trzy klasy sportowe, odpowiednio w 4,5 i 6 klasie. Trenerem odpowiedzialnym za szkolenie siatkarskie jest mgr Kamil Pache, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, trener II klasy piłki siatkowej, wieloletni zawodnik a także pasjonat siatkówki, który zaraża młodzież pozytywną energią i umiejętnościami siatkarskimi na każdym kroku w szkole i poza nią.

Uczniowie uczęszczający do klas sportowych biorą udział w zawodach międzyszkolnych organizowanych przez MOS Katowice, jak również w rozgrywkach Kinder+ Sport i turniejach sportowych organizowanych przez liczne kluby sportowe na Śląsku.

Osiągnięcia w SP 29

1. Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt organizowany przez SOS Gimnazjum nr 13 wKatowicach, I miejsce.
  2. Kinder + Sport – trójki chłopców (ćwierćfinał Mistrzostw Śląska, IV etap rozgrywek Minisiatkówki).
  3. Kinder + Sport – trójki dziewcząt (półfinał Mistrzostw Śląska, V etap rozgrywek Minisiatkówki).
  4. II Memoriał Karoliny Borończyk w Minisiatkówce dziewcząt, I miejsce.
  5. Turniej Finałowy Minisiatkówki dziewcząt o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych, II miejsce.
  6. Turniej Orlik Volleymania 2016, II miejsce.
  7. Turniej Finałowy o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce plażowej dziewcząt, II miejsca (klasyfikacja drużynowa).
  8. Turniej Finałowy o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych w siatkówce plażowej dziewcząt, I miejsce pary A.Wnuk/K.Sema.
  9. Turniej Minisiatkówki Trójek Dziewcząt – Giszowiec Cup 2016, II miejsce.
  10. V międzynarodowy Turniej Siatkówki Klubowej im. Czesława Fojcika 2016 w Żorach, III miejsce.