Świeltlica i biblioteka w czasie koronawirusa2020-08-27T18:16:09+00:00

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Szanowni Państwo !

Rodziców, którzy muszą w nowym roku szkolnym 2020/2021 pozostawić dziecko w szkole pod opieką wychowawców świetlicy prosimy o wydrukowanie, wypełnienie  i odesłanie skanu karty zgłoszeniowej dostępnej  na stronie internetowej szkoły w zakładce : biblioteka, świetlica na adres :

biblioteka.swietlica.sp29@gmail.com
KARTA ZGŁOSZENA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

30 maja – 7 czerwca 2020

Z Bajetanem Hopsem w świecie zwierząt!

Bohaterami tegorocznego  XIX Tygodnia Czytania Dzieciom są zwierzęta, które dzieci od zawsze uwielbiały, niestety dziś nie możemy wspólnie usiąść i po prostu czytać książki poświęcone zwierzętom, ale fragmenty czytane w wirtualnej przestrzeni  też umilą czas i zaciekawią! Zapraszamy !

Dzięki uprzejmości redakcji magazynu „Świerszczyk” przedstawiamy  dziś Bajetna Hopsa.

Kim jest Bajetan Hops ? Wyjaśniamy!

„Nazywam się Bajetan Hops i jestem świerszczykiem. Mam swój dom w czasopiśmie dla dzieci – słynnym „Świerszczyku”. Ale w wolnych chwilach lubię skoczyć gdzieś, gdzie jest zielono, bo tam zwykle spotykam mnóstwo znajomych. Uwielbiam przyglądać się zwierzętom. Interesują mnie wszystkie, od malutkiej myszki po potężną krowę. Dlatego dziś zapraszam Was do wspólnej zabawy, której tematem będą zwierzęta. Te domowe i te dziko żyjące. Mam nadzieję, że każda i każdy z Was znajdzie w tej zabawie jakieś ulubione zwierzątko”

Zadania dla wytrwałych i ciekawskich czytelników znajdziecie w załącznikach! Miłej zabawy!

Kółko kulinarne „ŁASUCHY”

Zaproście rodziców do wspólnej zabawy w kuchni i wyczarujcie z nimi pyszne

 „Owsianello”

Składniki: 2-3 szklanki płatków owsianych, szklanka cukru,  4 łyżki kakao, trochę więcej niż pół kostki ( ¾ ) masła lub margaryny, 8 łyżek mleka,  wiórki kokosowe

Sposób wykonania:

W garnku podgrzewamy masło lub margarynę, mleko, cukier i kakao aż do pełnego rozpuszczenia. Następnie dodajemy płatki owsiane i chwilkę gotujemy. Przekładamy do miski i gdy masa lekko ostygnie ,robimy kulki a następnie otaczamy je w wiórkach kokosowych. Kulki zostawiamy na godzinę aby zrobiły się twarde i nie brudziły ,a następnie zjadamy.

Pyszne !!!!!!

 

Kółko kulinarne „Łasuchy” – wspomnień ciąg dalszy!

Jak wiesz nie ma czarownicy bez kapelusza, czarnego kota i miotły. Szanujące się wiedźmy nie chodzą na piechotę a miotła jest dla nich głównym środkiem transportu. Poniżej przedstawiamy prostą instrukcję jak wykonać małe miotełki z sera.

Rzeczy, których potrzebujesz
6 plastrów sera, 6 paluszków (mogą być również grube paluszki sezamowe), 6 łodyżek szczypiorku

1.Jeśli plasterki sera są kwadratowe to przekrój je na pół a następnie ponacinaj je równolegle wzdłuż pozostawiając około 1 cm tworząc frędzle.

2.Ponacinany kawałek sera obwiń dookoła końcówki paluszka tworząc małą miotełkę.

3.Przymocuj ser do miotełki za pomocą źdźbła szczypiorku. Proste, prawda?

KÓŁKO KULINARNE ,,ŁASUCHY”

Wspomnień czar

Kółko kulinarne ,,Łasuchy”  zachęca do obejrzenia zdjęć i przepisów zamieszczonych w naszej galerii. Co tydzień zapraszamy na wspomnienia ,co zdrowego i pysznego przyrządzaliśmy. Zaproście rodziców, rodzeństwo  do wspólnego gotowania.

Witaminowe smoothies      

 SKŁADNIKI NA ŻÓŁTE SMOOTHHIES : 1 szklanka zielonej herbaty, 2 szklanki ananasa lub brzoskwini, 1 łyżeczka miodu, 1 łyżeczka soku z cytryny.

Sposób przygotowania:

Zaparzamy zieloną herbatę i odstawiamy do wystudzenia. Ananas lub brzoskwinię kroimy i umieszczamy w wysokim naczyniu. Dolewamy herbatę. Doprawiamy miodem i sokiem z cytryny. Blendujemy na gładką masę i przelewamy do szklanki.

SMACZNEGO !!!!!!!!!!!!!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK  8-15 MAJA 2020

„Zasmakuj w bibliotece” – tak brzmi tegoroczne hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8-15 maja i jak wiele innych ważnych,  kulturalnych wydarzeń  z powodu trwającej epidemii: spotkania autorskie, wernisaże, akcje czytelnicze promujące książki i biblioteki przenoszą się do wirtualnej przestrzeni.

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek biblioteka i świetlica szkolna  zaprasza swoich czytelników do literackiego konkursu zatytułowanego:

Czytam, bo lubię!

Na czym polega konkurs?

Pomyśl o swojej ukochanej książce, przypomnij sobie jej fabułę i bohaterów.

Zadania konkursowe :

  • Podaj tytuł i autora wybranej przez Ciebie książki.
  1. Narysuj miejsce lub postać dokładnie według opisów w książce. Nadaj tytuł ilustracji –  propozycja dla uczniów klas 1-3
  2. Ruszasz na wyprawę do środka książki, napisz, co weźmiesz ze sobą, gdzie się znajdujesz, opisz to miejsce – propozycja dla klas 4-8.

Prace konkursowe podpisane:

Imię i nazwisko, klasa, prosimy przesłać na adres : biblioteka.swietlica.sp29@gmail.com

Na odpowiedzi czekamy do 20 maja br.  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody !!!

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W ramach zdalnego nauczania pierwszaki realizowały temat dotyczący segregacji śmieci i powtórnego ich wykorzystania. Jednym z zadań było wykonanie zabawki lub innego użytecznego przedmiotu z surowców wtórnych. Powstały prawdziwe arcydzieła: śmieciożer, dinowóz, węże, samoloty, łodzie, kwiaty, skarbonki, a nawet lampka. W pracę nad ich stworzeniem zaangażowały się całe rodziny.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress