6 latek w szkole2017-08-22T12:26:47+00:00

Przygotowanie szkoły na przyjęcie sześciolatków

1. Sale lekcyjne wyposażone są w odpowiednie meble i pomoce dydaktyczne.
2
.Szkoła posiada salę zabaw wraz z holem oraz plac zabaw.
3
.W klasie znajduje się kącik zabaw wyposażony w zabawki, książeczki , gry planszowe i dywanik.
4
.Dzieci zostawiają w klasie podręczniki, materiały do zajęć plastycznych oraz stroje do wychowania fizycznego.
5
.Jedna z kondygnacji szkoły przeznaczona jest dla klas młodszych- brak dzwonków, dzieci wychodzą na przerwę według potrzeb.
6
.Dzwonek bezstresowy-posiada przyjemne dla ucha melodyjki.
7
.Uczniowie biorą udział w akcji ,,Owoce , warzywa i mleko w szkole”, oraz spożywają wspólnie drugie śniadanie w klasie pod nadzorem nauczyciela.
8
.Szkoła dba o bezpieczeństwo dzieci:

– zainstalowano domofon
– drzwi otwiera por
tier
– wyjście ze szkoły jest od strony boiska ( dzieci nie wybiegają na ulicę)
– w pobliżu wejścia jest szatnia i świetlica szkolna

9. Stołówka – jedna przerwa na obiad jest dla dzieci młodszych , druga dla starszych.
10.Świetlica szkolna funkcjonuje 10 godzin dziennie , charakter zajęć dopasowany jest do potrzeb dzieci. Podczas zajęć dzieci kształcą swoją pamięć,  percepcję wzrokową , słuchową , sprawność ruchową , manualną i grafomotoryczną. Każdy dzień charakteryzuje inna tematyka:

• Poniedziałek – W świecie sztuki.
  • Wtorek   – Gry i zabawy ruchowe. ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.
  • Środa  – ,,Super matematyk”- gry i zabawy matematyczne
  • Czwartek – W świecie baśni i legend.
  • Piątek  – English is fun

11.Świetlica posiada dwa pomieszczenia, większe przeznaczone do zajęć edukacyjno- wychowawczych, mniejsze do zajęć dydaktycznych np. odrabianie zadań domowych, jest odpowiednio wyposażona w pomoce dydaktyczne i zabawki dla najmłodszych uczniów.
12.Okres adaptacji w szkole trwa tak długo jak potrzebne jest to dziecku.
13.Treści programu nauczania i sposób ich realizacji dostosowany jest do możliwości uczniów.
14.Szkoła organizuje szereg zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów i wspierające ich rozwój.
15.Klasy tworzone są dla dzieci w podobnym wieku tzn. do  jednej klasy zapisane są dzieci z I połowy roku kalendarzowego a do drugiej dzieci z II połowy roku.